top of page

Luxusný byt priamo od architekta

M. Schneidera-Trnavského, Dúbravka, Slovakia

EXKLUZÍVNE

325 700€

PROMO VIDEO SPOT

3D VIRTUAL TOUR

24-2.jpg

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná spoločnosť PRIUS Vám exkluzívne predstavuje na predaj jedinečný veľkometrážny 3-izbový byt s úžasnou loggiou po kvalitnej kompletnej rekonštrukcii, ktorá z interiéru bytu urobila novostavbu.


V tomto exkluzívnom kúsku s výmerou 82,56 m2 + 18,09 m2 loggia, ktorý sa na trhu veľmi často nevyskytuje, po rekonštrukcii doslova nezostal kameň na kameni. Rekonštrukcia a kompletná prestavba, ktorá prebehla na prelome r. 2019/2020 začala zbúraním všetkých nenosných priečok, odstránením podláh aj podhľadov, čím sa otvorila široká škála možností zmeny dispozície.


Pôvodnú malú tmavú kuchyňu nahradil krásny presvetlený centrálny denný priestor, v ktorom sa moderne spája kuchyňa s obývačkou. Kuchynská časť je nielen pohľadením pre oko, ale je aj prémiovým vyhotovením na mieru priamo od špičkového stolára. Vysoké úložné prestory skrývajú za dvierkami s dômyselným kovaním miesto na zabudovanú rúru s mikrovlnkou, kávovo-čajový kútik a množstvo úložného priestoru, pričom veci ako kávovar či kanvica zostávajú skryté, nerušiace priestor, ale pritom jednoducho prístupné.

Úložný kuchynský priestor plynulo prechádza do policovej steny v obývacej časti. Tento nádherný kúsok nábytku je vyhotovený v eukalyptovozelenej farbe, ktorá dotvára živú a pozitívnu atmosféru celého priestoru. Aby architek dostal denné svetlo aj do kuchyne, zástenu za linkou nahradil oknom, vďaka čomu vstupuje do kuchyne a obývačke prirodzené južné svetlo zo spálne. Svetlík je však vybavený talianskou motorickou zatemňovacou roletou zn. MOTTURA pre zachovanie intimity spálne, ktorá sa automaticky večer spustí a ráno otvorí cez časovač, avšak je možné ju uvládať i manuálne. Pracovná doska v kuchyni je vyhotovená z bieleho umelého kameňa OKITE s podlepeným kameninovým umývadlom značky SHOCK s osadenou batériou zn. GROHE a dávkovačom na saponát. V pracovnej doske je vsadená indukčná varná doska zn. WHIRLPOOL. Rúra, mikrovlnná rúra a umývačka riadu zn. WHIRLPOOL, odvetranie varnej dosky zabezpečené digestorom zn. FABER. Zástena kuchyne je z akustického kaleného skla. V obývacej časti sa nachádza nábytok vyrobený na mieru s povrchovou úpravou s nástrekom a dyhou, svietidlá od španielskej zn. VIBIA. V obývacej izbe, v spálni a v izbe sú laminátové parkety s hrúbkou 9 mm a drážkami od firmy QUICKSTEP s vysokou odolnosťou voči poškriabaniu a poškodeniu.


Zásadné zmeny sa nevyhli ani zvyšku bytu. Na mieste bývalej kúpeľne, skladu a WC je vybudovaná nová väčšia krásna kúpeľňa a samostatné WC.


Keďže architekti vedeli, že tajomstvom čistého interiéru, v ktorom sa ľahko udržiava poriadok, je dostatok odkladacích priestorov, v kúpeľni bola osadená dvojstranná skriňa s bezúchytkovým otváraním push-to-open s priestorom na kozmetitku a špinavú bielizeň. Pod umývadlom sa nachádza miesto na práčku a sušičku, za dreveným obkladom v spodnej časti nový rozvod vody a odpadu, v hornej časti skrinky s dalším úložným priestorom. Odvetranie je zabezpečené dvojotáčkovým ventilátormi zn. VORTTICE, v kúpeľni má ventilátor aj vlhkostné čidlo. Vstavaná skriňa pokračuje z kúpeľne do haly, kde je umiestnený ďalší blok vstavaných skríň.


Oproti kúpeľni sa nachádza multifunkčná miestnosť s výmerou 18m2, ktorú je v budúcnosti možné jednoduchou priečkou predeliť na 2 samostatné miestnosti alebo priestor využívať ako jednu veľkú izbu. Momentálne je priestor rozdelený na pracovnú časť a detskú časť, a to prostredníctvom modulovej skrine. Osvetlenie priestoru zabezpečujú svietidlá od taliannskej firmy ACB, zrkadlo a sprchový kút sú taktiež podsvietené LED svetidlami. Sanita v kúpeľni a WC zn. Duravit, batérie od talianskej firmy ALPI. Podlaha v kúpeľni, WC a taktiež v hale je gresová dlažba od talianskej firmy MARAZZI.


Prostredníctvom na mieru vyrobených atypových dverí po strop s povrchovou úpravou s nástrekom, ktoré sú bez horného rámu sa architekti snažili jednotlivé priestory bytu spojiť bez prerušenia. Sklenené výplne dverí umožnili presvetliť hlbšie časti dispozície, s cieľom vytvoriť vzdušné, otvorené a presvetlené bývanie.


Rekonštrukcii sa nevyhla ani loggia s výmerou úžasných 18m2. Podlahu tvorí sibírsky smrekovec, boli vymenené sklá z bočnej strany loggie za číre bezpečnostné sklo, privedená elektroinštalácia - svietidlá, vypínače a zásuvky, na logii je umiestnený sklápací stôl vyrobený na mieru zo sibírskeho smrekovca, privedená studená voda aj na polievanie rastlín v letnom období cez nezámrzný ventil. Loggia je presklenná fínskym bezrámovým systémom takže aj v nepriaznivom počasí je možné na nej tráviť čas. Na loggii je umiestnená exteriérová jednotka chladenia.


Komfortné bývanie zabezpečuje klimatizácia osadená v hale a v spálni s jednotkami zn. Samsung séria WINDFREE, ktorá po vychladení bytu priestory dochladzuje sálaním bez fúkania vzduchu.


K bytu samozrejme prislúcha pivničná kobka 1,3m2 a komora 1,2m2


Ak Vás dispozícia nehnuteľnosti zaujala, neváhajte, využite našu virtuálnu prehliadku a prejdite sa nehnuteľnosťou hneď teraz: https://my.matterport.com/show/?m=DvK1pvXJCWG


TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁ REKONŠTRUKCIE:


  • osadené vstupné bezpečnostné dvere ADLO so 45 min. požiarnou odolnosťou a akustikým útlmom 42db

  • osadené plastové okná s 3-sklom zn. Salamander

  • nové priečky z muriva YTONG hr. 75mm vo WC a kúpeľni, ostatné priečky sádrokartónové 2X vysokopevnostný sádrokartón diamant, na ktorý je možné vešať nábytok

  • sádrokartónové podhľady so svetelnými rampami vyplnené minerálnou vlnou

  • dvierka do inštalačných šácht vymenené za sadrokartónové protipožiarne s 30 min. požiarnou odolnosťou, všetky prestupy

  • nové rozvody zdravotechniky a vzduchotechniky, cez nezámrzný ventil

  • vymenené rozvody elektroinštalácie s rozvádzačom s pripojením cez 3 fázový istič, koncové prvky


BYTOVÝ DOM:


Bytový dom bol postavený v roku 1976 ako experimentálna architektúra, skelet bytového domu tvorí nosný priečny systém monolitických železobetónových stien hr. 250 mm s monolitickými stropmi (nie panel). K bytovému domu sú z východnej a západnej strany prisadené loggie s oceľovou konštrukciou s panelovými doskami.

Momentálne sa v bytovom dome projektuje projekt kompletnej rekonštrukcie, ktorý obsiahne - rekonštrukciu loggií ( vrátane výmeny zábradlí ), fasády, interiérov spoločných priestorov, vrátane výmeny elektroinštalácií a projekt zabezpečenia požiarnej bezpečnosti s návrhom výmeny a doplnenia protipožiarnych dverí, vetrania únikových ciest a pod. Predpokladaný začiatok rekonštrukcie je naplánovaný v roku 2024.


Tento byt je diamantom na trhu, premyslený do posledného detailu, podškrtnutý kvalitou a precíznosťou rekonštrukcie, celého vybavenia a zariadenia. Budúcou rekonštrukciou bytového domu budúci majiteľ dostáva doslova novostavbu za úžasnú cenu bez akejkoľvek nutnosti ďalšieho zariaďovania.


Táto nehnuteľnosť sa na trhu určite dlho neohreje, poponáhľajte sa a kontaktujte nás ohľadom obhliadky už dnes!

adkaonas_edited.png

Profesionálny Realitný Maklér

Ing. Adriana Sučanská

+421911523565

Licencovaný realitný maklér NARKS
bottom of page