top of page

Rodinný dom v obci Rišňovce

Rišňovce, Slovakia

EXKLUZÍVNE

169 900€

PROMO VIDEO SPOT

3D VIRTUAL TOUR

24-2.jpg

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná spoločnosť PRIUS Vám predstavuje exkluzívne na predaj 4 izbový rodinný dom po čiastočnej rekonštrukcií s veľkým krásnym pozemkom v obci Rišňovce.


História a základné informácie :


Stavba rodinného domu je samostatne stojaci jednopodlažný objekt s prístavbou, ktorý je v pôvodnej časti čiastočne podpivničený. Strecha je zložitá, valbová bez obytného podkrovia. Pôvodná stavba rodinného domu je z roku 1961, neskôr bola dobudovaná prístavba v roku 1975. Rodinný dom prešiel vrámci času niekoľkými rekonštrukciami, z toho posledná bola realizovaná v roku 2005 a spočívala vo výmene podláh v celom objekte za laminátovú podlahu a keramickú dlažbu, rekonštrukciou prešlo taktiež WC a kúpeľne, vnútorné priečky s maľovkami. Vymenené boli pôvodné okná za plastové, taktiež vstupné dvere, čiastočne intériérové dvere, vnútorné rozvody vody, odpadu, kúrenia a kotla zo zásobníkom TUV.


Dispozícia :


Pre lepšiu predstavu o dispozícií navštívte virtuálnu obhliadku :

https://my.matterport.com/show/?m=cJGC5vxZ5qd


  1. PP ( pivnica ) - schodisko, kotolňa - sklad

  2. NP ( pôvodná časť domu + prístavba ) - zádverie, vstupná predsieň, kúpeľňa, komora, 3x izba, hala, chodba, ďalšie zádverie, špajza, kuchyňa a druhá kúpeľňa s toaletou


Úžitková plocha rodinného domu (iba priestor interiéru rodinného domu bez skladu a gáraže) predstavuje cca 122,3m2.


Po vstupe do domu cez plastové polopresklené dvere - hlavný vchod ( z prednej strany domu ) sa nachádzame v priestrannej predsieni, ktorá disponuje veľkým oknom, čo zaručuje príjemný a teplý pocit vďaka znamenitej presvetlenosti priestoru. Zo vstupnej chodby sa dostávame do menšieho skladu a ďalej do chodby, ktorej podhlahu tvorí keramická dlažba, steny so stropom sú upravené hladkou omietkou, pričom bočné steny sú do polovice obložené dreveným obkladom.  V chodbe po ľavej strane nachádzame 1. nepriechodnú obytnú miestnosť, ktorá je naozaj bohatá na priestor (cca 21m2) s veľkým plastovým oknom, plávajúcou podlahou, rekonštruovanými stenami s hladkými omietkami a taktiež upravenými stropmi. Oproti cez chodbu sa nachádza 1. kúpeľňa s vaňou a oknom, čo umožňuje pohodlné vetranie. Z chodby ďalej prechádzame do haly, ktorú pôvodní majitelia využívali ako obývačku. Hala je priestranná (cca 25m2) a presvetlená , disponuje dostatkom priestoru pre obývačku aj jednáleň, taktiež miestnosť disponuje plávajúcou podlahou a upravenými stenami a stropom. Z haly sa plynule dostávame do 2. samostatnej nepriechodnej izby - hlavnej spálne o výmere cca 20,4m2. V spálni nájdeme plávajúcu podlahu, upravené steny a  stropy a veľké plastové trojokno. Z haly sa na opačnej strane ďalej cez presklené dvojkrídlové dvere s dreveným rámom dostávame do 3. miestnosti, ktorá je priechodná a pôvodnými majiteľmi bola využívaná ako kuchyňa. Miestnosť je presvetlená veľkým plastovým oknom, ako podlaha je zvolená plávajúca podlaha v kombinácií s dlažbou. V miestnosti nájdeme elektrický sporák a krbové kachle na prikurovanie s vývodom do komína. Z izby prechádzame do chodbičky, kde podlahu tvorí keramická dlažba. Z chodbičky sa dostávame do “špajze” s oknom, do originál kuchyne o výmere cca 11,1m2, ktorej podlahu tvori keramická dlažba, je tu situovaná drevená pôvodná kuchynská linka s plynovým sporákom, za ktorou sa nachádza nástenný keramický obklad. Ďalej z chodby prechádzame do 2. kúpeľne so sprchovým kútom a toaletou a tiež je dôležité spomenúť, že z tejto chodby sa 2. výstupom z domu dostávame na dvor.


K domu zo zadnej časti je dobudovaný sklad z roku 1975. Jedná sa o jednoduchú nepodpivničenú murovanú stavbu pravidelného pôdorysu so sedlovou strechou. Dispozične pozostáva z jednej miestnosti - momentálne užívanej na skladovanie dreva. Konštrukčne je stavba pripojená k prístavbe rodinného domu jednou stenou a vstup do tejto skladovej časti je realizovaný zo záhradej časti cez dvor pomocou jednoduchých drevených dverí.


Základy tejto stavby skladu sú bez podmurovky, boli tu realizované iba betónové pásy. Nosné konštrukcie boli vymurované z tehál, strop trámčekový s podhľadom. Strecha je sedlová s krytinou z  abzbestových vlnoviek. Vonkajšia omietka je narozdiel od celého domu s prístavbou hrubá vápená. Vo vnúri ako podlaha slúži linoleum.


Garáž :


Na pozemku sa nachádza samostatná stavba podpivničenej garáže. Nadzemné podlažie dispozične pozostáva z miestnosti skladu a samostatnej garážovej časti, pričom sklad disponuje samostatným vstupom cez schodisko a je z neho možný prechod cez drevený záklop do podzemnej časti, druhý vstup do garáže je priamo z dvora cez schodisko a samostatné dvere alebo plechovú garážovú bránu. Základy sú betónové pásy, obvodové murivo oboch podlaží je tehlové murované, stropy pivničných priestorov sú železobetónové s rovným podhľadom a strop nadzemného podlažia je drevený trámový s podhľadom. Podlahy sú tu betónové a z časti udúšaná hlina. Na nadzemnom podlaží tvorí podlahu pvc a linoleum. Krov je hambalkový, strešná krytina je z jednodrážkovej pálenej krytiny. Vonkajšie omietky sú vápenné hrubé a vnútorné omietky vápenné hladké. V garáži je zavedená elektroinštalácia a v pivnici sa nachádza príslušenstvo a čerpadlo k studni.


Stavebné a konštrukčné vyhotovenie :


Podzemné podlažie je osadené v hĺbke cca 2m so zvislou izoláciou. Murivo je z monolitického betónu, stropy sú železobetónové s rovným podhľadom. Steny sú čiastočne omietnuté, podlaha - linoleum, schodisko je rebríkové so vstupom z dvora cez plechový záklop. V stuteréne sa nachádzajú rozvody studenej vody, plynu, NN elektroinštalácie a kotol s bojlerom.


Základy rodinného domu sú taktiež z monolitického betónu s vodorovnou izoláciou. Obvodové zvislé konštrukcie a vnútorné priečky sú murované tradičným spôsobom z tehál v skladobnej hrúbke do 300-400mm. Vonkajšia fasáda domu je brizolitová. Stropná konštrukcia nehnuteľnosti je drevená trámová s rovným podhľadom a v niektorých miestnostiach zo sadrokartónu.


Strecha je riešená ako drevený zložitý valbový krov pálenou jednodrážkovou krytinou, v časti prístavby bol použitý ako strešná krytina eternit. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu.


Okná a vstupné dvere na dome prešli rekonštrukciou a momentálne sú plastové dvojsklá s hliníkovými žalúziami.

V interiéri sú osadené drevené plné I presklené dvere osadené v kovových zárubniach.

Podlahy v obytných miestnostiach sú laminátové plávajúce, v ostatných miestnostiach podlahu tvorí keramická dlažba. Vnútorné povrchy stien tvorí hladká omietka. Vnútorné obklady sú zastúpené ako keramické obklady v kúpeľniach a v kuchyni.


Vykurovanie a TÚV je teplovodné pomocou kotla, bojlera umiestneného v suteréne a liatinových radiátorov, ktoré majú výborné výhrevné vlasntosti. Elektroinštalácia na podlaží je svetelná a motorická s istením.


Pozemok :


Celková plocha pozemku predstavuje bohatých 1295m2. Pozemok je krásny, rovinatý so širokým spektrom potencionálneho využitia pre nového majiteľa. Na pozemku sú dovedené všetky IS - voda, elektrina aj plyn, kanalizácia, vlastná funkčná studňa.


Cena :


Cena nehnuteľnosti je 169 900 eur. V prípade, že Vás táto nehnuteľnosť zaujala a potrebujete si preveriť Vafinančné možnosti vrámci hypotekárneho / iného úveru, smelo nás kontaktujte, všetko s Vami zodpovedne prepočítame, aby ste si mohli túto nehnuteľnosť kúpiť za tých najlepších a najférovejších podmienok.

adkaonas_edited.png

Profesionálny Realitný Maklér

Ing. Adriana Sučanská

+421911523565

Licencovaný realitný maklér NARKS
bottom of page