top of page

Exkluzívne zruby v Nízkych Tatrách

Pavčina Lehota, Slovakia

EXKLUZÍVNE

340 000€

PROMO VIDEO SPOT

3D VIRTUAL TOUR

24-2.jpg

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná spoločnosť PRIUS COMPANY s.r.o. Vám exkluzívne predstavuje na predaj luxusné nízkoenergetícké zrubové domy v Nízkych Tatrách, obec Pavčina Lehota, ktoré budú skolaudované ako rodinný dom, ponúkajúc možnosť financovania vrámci hypotekárneho úveru.


Zruby budú na predaj v štandarde s možnosťou vyhotovenia s kompletným vybavením podľa vizualizácie. Tieto nádherné zruby sa budú nachádzať na pozemku o výmere od 350 m2, pričom budú disponovať úžitkovou plochou 93 m2 + terasa 12 m2 a dvomi parkovacími státiami.


Dispozíciu domu bude tvorit vstupná chodba s priestorom pre sústavu vstavaných šatníkových skríň, technická miestnosť prístupná zo vstupnej chodby v ktorej bude umiestnený kondenzačný kotol a zásobník teplej vody, samostatné WC, kúpeľňa s WC, 3 x samostatná spálňa, sauna s oddychovou časťou a sprchou, srdce domu bude tvoriť krásna presvetlená obývačka s krbom, otvorene prepojená s kuchyňou a jedálňou. Výstup na terasu je umiestnený z obývačky.


TECHNICKÉ PARAMETRE DOMU:

Vykurovanie domu bude riešené prostredníctvom podlahovéo kúrenia, vykurovacia sústava rodinného domu je teplovodná, s núteným obehom vykurovacej vody. Zdrojom tepla je kondenzačný kotol na zemný plyn, ktorý bude dopĺňať krbová vložka o výkone 7 kW a klimatizácia na báze tepelného čerpadla s 2 ks vnútorných jednotiek (2x 4 kW vykurovací výkon jedna jednotka). V rodinnom dome budú zabudované 4 lokálne rekuperačné jednotky zabezpečujúce stály prísun čerstvého vzduchu so zachovaním vnútornej teploty domu. Teplá voda bude pripravovaná v akumulačnom zásobníku o objeme 250 litrov a ohrev teplej vody bude zabezpečovať kondenzačný kotol na zemný plyn v kombinácií so solárnymi panelmi. Dom bude napojený na verejný vodovod, odkanalizovaný do verejnej kanalizácie, elektrickú prípojku, plynovú prípojku. Strešná krytina Bramac Klasik čierna. Okná plastové farba antracit s izolačným 3-sklom. Základným predpokladom pre kvalitnú stavbu je kvalitný materiál. Drevo, ktoré bude použité je z vysokohorských polôh Malej a Veľkej Fatry, ťažené z nadmorskej výšky min. 600 m n.m. zo zrelých dospelých a nekalamitných porastov. Je to veľmi husto rastené drevo, kde na 1 cm pripadá 5-7 letokruhov. Také parametre má napríklad rezonančné drevo, z ktorého sa vyrábajú hudobné nástroje. Takéto drevo má oveľa nižší koeficient lambda – koeficient tepelnej priepustnosti. Stavba z takéhoto dreva má výrazne lepšie charakteristiky tepelnoizolačných vlastností. Následne sa na odvoznom mieste vyberie vhodná guľatina. Výrobca skeletu gulatiny je drevodom Rajec. Guľatina stredového priemeru 300mm,  izolácia v dráţkach (medzi guľatinami ) – ovčie rúno.


Štandard domu bude zahŕňať : omietky s 2x bielym náterom, obklad 60 x 60, dlažba, 60 x 60 v kúpeľniach, drevená dubová podlaha, krbové kachle piccolo 1, klimaitzačná jednotka, zásuvky, vypínače, interiérové dvere, oplotenie pozemku, chodníky (dlažba 20 x 20 cm) a parkovanie zatrávňovacia betonova tvarnica.


Celková cena domu v štandarde je 340 000 s DPH.

Pri záujme vyhotovenia domu na kľúč podľa vizualizácie bude cena 400 000 s DPH. (drevené brúsené obklady, krb, nábytok, vybavenie v kuchyni, obývačke, kúpeľniach, spálňach, WC, chodbe, interiérové dvere a drevené obklady)


FINANCOVANIE:


1. rezervácia - 5% - 17 000 eur

2. Zmluva o budúcej KZ - 25% - 85 000 eur

3. Hrubá stavba - 30 % - 102 000 eur

4. Holodom - 15  % - 51 000 eur

5. Štandard - 20 % - 68 000 eur

6. kolaudácia - 5 % - 17 000 eur

Spolu: 340 000 eur s dph


Začatie výstavby : 10.05.2023. Predpokladaný dátum ukončenia hrubej stavby 30.06.2023., dokončenia do stavu holodom v prípade konkrétneho záujemcu 30.09.2023.


LOKALITA:


Pavčina Lehota sa nachádza v celoročne najnavštevovanejšom turistickom regióne Liptov na Slovensku hneď pod najväčším slovenským lyžiarskym strediskom Jasná, ktoré ponúka pestrý výber lyžiarskych zjazdoviek, s možnosťami skialpu a bežkovania. V blízkosti sa nachádzajú zábavné aquaparky Tatralandia a Bešeňová, ktoré sú celoročne v prevádzke. V priamo dedine sa nachádza menšie lyžiarske stredisko s dvoma lyžiarskymi vlekmi a Fun park s bobovou dráhou, ktorá je jediná v oblasti Liptov a mnoho ďalších zábavných atrakcií. Demänovská dolina je najznámejšia a najkrajšia dolina Nízkych Tatier. Má dĺžku 15 km a je hlavným centrom cestovného ruchu na sever od hlavného hrebeňa. Každého návštevníka čaká množstvo atraktivít a možností vyžitia: Svetoznámy podzemný systém Demänovských jaskýň, z ktorých sú sprístupnené Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, stredisko Jasná, ktoré je medzinárodne známym centrom zimnej i letnej turistiky, prepojenie severnej demänovskej časti Chopka s južnými svahmi kabínkovou lanovkou cez vrcholovú stanicu, Atraktívna poloha na severných svahoch Nízkych Tatier ponúka výborné podmienky na turistiku, skalolezenie, horskú cyklistiku i lyžovanie, čo s vybudovaným zázemím ročne priťahuje státisíce návštevníkov. Lokalita ponúka prekrásnu faunu a flóru doplnenú vhodnými klimatickými podmienkami. Z Demänovskej Doliny sa po žltých a červených turistických značkách môžete dostať až na Poľanu. Po výstupe na jej plochý a (v lete) trávnatý vrchol vás už čaká podmanivý výhľad na vrchy Dereše, Skalku či Chabanec.


Vlastniť nehnuteľnosť v tejto lokalite je príležitosť, ktorá sa budúcemu majiteľovi mnohonásobne vráti.

CENA:

Cena je uvedená vrátane DPH. Cena zahŕňa poplatky a servis spojený s prevodom vlastníctva nehnuteľnosti, cena sa už nenavyšuje.


adkaonas_edited.png

Profesionálny Realitný Maklér

Ing. Adriana Sučanská

+421911523565

Licencovaný realitný maklér NARKS
bottom of page