top of page

Luxusný Rodinný dom v súkromí prírody

Dominova cesta, Banka, Slovakia

EXKLUZÍVNE

498 000€

PROMO VIDEO SPOT

3D VIRTUAL TOUR

24-2.jpg

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná spoločnosť PRIUS Vám predstavuje exkluzívne na predaj luxusný dom v exkluzívnej lokalite s jedinečnými vlastnosťami, aké sú v dnešnej dobe nesmierne vzácne.


Pre čo najlepšiu predstavu o nehnuteľnosti, navštívte virtuálnu obhliadku :

https://my.matterport.com/show/?m=LumtR2qv3MQ


História a stavba:


Na tomto nádhernom pozemku, ktorý predtým slúžil iba ako záhrada, vznikol dom po udelení stavebného povolenia v roku 2014. Stavba sa začala v tom istom roku a poctivo pokračovala až do apríla 2019, keď bol dom skolaudovaný, čím sa potvrdila jeho bezchybná kvalita a dodržiavanie štandardov.


Úžitková plocha :

Prízemie- 148m2 + garáž 19m2 + terasa 35m2

Suterén- č.1 95m2 + plánovaná kinosála 48m2

Suterén- č.2 60m2


Konštrukcia a materiály:


Tento dom je konštruovaný z kvalitných materiálov so zameraním na maximálnu odolnosť a komfort. Vonkajšie múry a priečky sú vyrobené z Ytong LAMBDA YQ s hrúbkou 450 mm, čo zaručuje vynikajúcu tepelnú izoláciu a stabilitu. Všetky interiérové priečky sú z Ytong s hrúbkou 150 mm, s výnimkou kúpeľne a WC na prízemí, ktoré majú priečku hrúbky 100 mm.

Izolácia základov bola nastavená na všetky vertikálne a horizontálne časti základovej konštrukcie + pre ťažko dostupné miesta bola použitá tekutá hydroizolácia. Zvislé základové konštrukcie boli zateplené STYRODUROM SC3035 o hrúbke 50-100mm podľa projektovej dokumentácie, následne boli zabalené do nobovej fólie a v prednej časti domu bola realizovaná drenáž.

Strešná krytina je značky BRAMAC UMBRA ADRIA rovnako ako celý strešný systém BRAMAC s 30 ročnou zárukou. Strešný veniec je zateplený na severnej časti polystyrénom o hrúbke 100mm. Povala domu je  zateplená 40cm vrstvou sklenenej vaty, je pochôdzna a využívaná na skladovanie váhovo nenáročných predmetov. Na povalu sa dostávame cez protipožiarny výlez v garáži. Podhaldové konštrukcie strechy sú obalené v 20mm vrstve uhlíkového polystyrénu. Komín o priemere 200mm je značky Schiedel.

Vchodové dvere sú celohliníkové, lakované 4-sklo značky Perito, dozdobené vloženým kryštálom medzi sklami. Disponijú bezpečnostnými zámkami s oficiálnou kartou. Okná na dome sú plastové zn. Slovaktual, 6 komorové trojsklo s čiernym termorámikom. Montáž okien bola prevedená na termo pásky ILBRUCK IMUNO TRIO.


Z vonkajšej strany stavba očaruje svojim obkladom, ktorý tvorí prírodný kameň vápenec + doplnky z dubu a parapety, ktoré sú dovezené z vápenca z Indie. Na zadnej časti domu je použitá akrylová trhaná omietka a parapety zo žule.


Terasa : Nosná konštrukcia terasy je vyrobená zo smrekových hranolov nainštalovaných na železobetónových základoch. Vrchná časť terasy (terasové dosky) je z červeného smreku. Terasa je udržiavaná.


Garáž : Garáž o výmere 19m2 je vybavená sekčnou bránou LOMAX, najvyššej kvality, na elektrické ovládanie a je vykurovaná stropným infrapanelom.


Technické vybavenie:


Vykurovanie a ohrev TUV zabezpečuje tepelné čerpadlo značky Niebe, ktoré je najlepšie na trhu a je využiteľné aj na chladenie podlahy v letných mesiacoch. V dome nájdete moderné technológie a zariadenia, ktoré prispievajú k vášmu pohodliu. Podlahové vodné kúrenie s individuálnou reguláciou teploty v každej miestnosti a suteréne zabezpečuje maximálny komfort. Pre ďalšie pohodlie je k dispozícii aj centrálny vysávač zn. NILFIX, ktorého rozvody sú umiestnené na celom podlaží. Centrálna jednotka vysávača je umiestnená v garáži. Krb v obývačke je postavený z termodosiek a zasieťkovaný pancierovou sieťkou. Krbová vložka je liatinová značky Kratki s obložením prírodným kameňom Gneis. Krbová doska a spodné dvierka sú ručne vyrobené z masívneho dubového dreva. Okrem krásneho a majestátneho dojmu krb pohodlne vykúri vrchné podlažie. Dom taktiež disponuje rekuperačnou jednotkou zn. Mitsubishi, ktorá je servisovaná, plne fukčná a účel stáleho prísunu čerstvého vzduchu plní na vrchnom (hlavnom) podlaží. V letných mesiacoch využíva rekuperácia funkciu bypass, čo znamená, že v noci prúdi do domu chladný vzduch a tým príjemne chladí priestor.


Ďalšie špecifikácie a vlastnosti:


Dom sa pýši nadštandardným vybavením a luxusnými detailmi. Celohliníkové bezpečnostné dvere s ručne zdobenými vložkami a prírodnými kameňmi dodávajú domu jedinečný charakter. Interiérové dvere sú vyrobené z masívneho dreva - brazílskej borovice, rovnako ako podlahový sokel a zárubne, ktoré sú ručne vyrábané. Kovanie na dverách je pobronzované, privezené z Veľkej Británie a zásuvky v dome sú vyrobené z masívneho dubu.


Interiér a vybavenie :


Celé vrchné podlažie je pokryté gresovou dlažbou - imitácia kameňa, čo príjemne jednotí priestor, samozrejme okrem kúpeľní a samostatnej toalety, tam je použitá keramická dlažba.

Kuchyňa: Kuchynská linka je dominantou každej nehnuteľnosti, no tu je stelesnením kvalitného prevedenia. Telo kuchynskej linky je vyrobené z masívu - z dreva vysokej tvrdosti - jaseň a pracovná doska kuchynskej linky spoločne s parapetou je vyrobená zo žule z Indie. V kuchyni nájdeme monoklimatickú chladničku a mrazničku zn. Elektrolux, miesto a predprípravu na zabudovanie umývačky riadu, plynovú varnú dosku ( v garáži sú umiestnené plynové bomby, pričom jedna plynová bomba vydrží, pri každodennom varení pre rodinu, cca 3 mesiace ), varnú dosku si samozrejme môže nový majiteľ vymeniť za indukčnú, či sklokeramickú. Rúra je elektrická teplovzušná talianskej zn. Ardesia. Umývadlo a batéria sú granitové zn. Blanco, kovanie na skrinkách a zásuvkách je najvyššej kvality zn. Blum, odpadkový koš je vstavaný pod drezom, výsuvný. Jedálenský stôl a stoličky sú patinovaná, voskovaná masívna borovica.


Spálňa: Nábytok v spálni je z masívneho dubu, obklad na stene za posteľou v spálni je dovezený z USA a je to prírodná perlorodka. Konferenčný stolík je z masívu. Spálňa disponuje 2 vlastnými walk-in šatníkmi, vlastnou nadštandardne zariadenou kúpelňou a výstupom na terasu. Kupeľna v spálni je absolútne očarujúca. Využitý je keramický obklad ako dlažba a mosadzné lišty. Najviac pútavá je časť okolo vane, ktorá je obložená prírodným kameňom gneis. Rám na zrkadlo a doska pod umývadlami je ručne vyrobená z masívneho dubového dreva. V kúpeľni sa nachádza tiež dvojumývadlo a vaňa značky Ideal standard, sprchový kút so sklenenou zástenou. Všetky batérie sú termostatické zn. Hansgrohe.


Na tomto podlaží tiež nájdeme 3 samostatné detské izby, samostatnú kúpeľnu s vaňou a samostatnú toaletu.


Suterén č. 1 :


Suterén, ktorý disponuje oknami, takže môže byť plnohodnotne využívaný ako obytný priestor, či na podnikanie, má 95m2 + 48m2 predstavuje plánovaná kinosála, ktorá nie je dokončená. Na celom podlaží je použitá gresová dlažba a podlahové kúrenie s termostatmi v každej miestnosti. V tomto priestore sa nachádza spoločenská miestnosť, dlhá široká chodba, pracovňa, technická miestnosť využívaná aj ako práčovňa s práčkou a sušičkou, taktiež tu nájdeme aj toaletu a umývadlo. Ďalšou miestnosťou s východom na pozemok je kuchyňa využívaná v letných mesiacoch s výborným a pohodlným prístupom na zadnú časť pozemku. Posledným priestorom na tomto podlaží je plánovaná kinosála, ktorú je možné, v prípade záujmu nového majiteľa, dokončiť s možnosťou pretvoriť a prispôsobiť účel miestnosti podľa vlastných predstáv.


Suterén č.2


Tento priestor nie je vykurovaný a jeho úžitková plocha je 60m2 + 45m2 prístrešok s miestnosťou pre plnohodnotnú zábavu, grilovačky, oslavy a pod. 60m2 tvorí priestor momentálne využívaný ako dielňa a sklad.


Exteriér a záhrada:


K domu patrí aj nádherná terasa s príjemným posedením a vonkajšou letnou kuchyňou, ideálna na rodinné stretnutia a grilovanie. Okolie domu je starostlivo upravené s použitím kvalitných materiálov a dizajnu, ktorý dotvára harmonický celok. Lokalita je jedinečná svojou úplnou izoláciou a obklopením prírodou, čo ponúka úžasné výhľady a pokojné prostredie pre relaxáciu a oddych. Na pozemku je bohatá výsadba, ktorá umocňuje harmonizujúci dojem.


Technické vybavenie a údržba:


Na pozemku sa nachádza čistička Asio Vario comp 5k, ktorá je pravidelne údržbovaná a zabezpečuje čistotu vody. Dom disponuje vlastnou studňou, ktorá bola vyvŕtaná v roku 2017 a je výdatná, s hĺbkou 14 metrov a 8 metrovým stĺpcom vody. Čerpadlo je napojené na frekvenčný menič a voda prešla biologickým rozborom a úpravou pomocou sústavy pevných filtrov, aktívneho zmäkčovača vody a UV lampy, čím sa zabezpečila pitná kvalita vody.


Internet a TV :


Internet je prenášaný vzdušne, bezdrôtovo, pričom poskytovateľom je firma Lombard. Na prvom nadzemnom podlaží sú pripravené rozvody TV signálu. Wifi je prístupná pre obe podlažia.


Finančné informácie:


Prevádzkové náklady sú minimalizované vďaka efektívnemu vykurovaniu a izolácii domu. Mesačné náklady na elektrinu sa pohybujú od 65€ v letných mesiacoch po 135€ v zimných mesiacoch. Všetky technické systémy a vybavenie sú vynikajúco udržiavané a pripravené na dlhodobé užívanie.


Poznámka: Tento dom predstavuje ideálne útočisko v prírode, spojenie moderných pohodlností s nádherným okolím a úplnou súkromnou atmosférou.

adkaonas_edited.png

Profesionálny Realitný Maklér

Ing. Adriana Sučanská

+421911523565

Licencovaný realitný maklér NARKS
bottom of page